Ha valamelyik szerettünknek probléma van a hallásával, az önmagában is elég frusztráló lehet, különösen családi összejövetelek közeledtével. A jó hír, hogy még mindig van időnk segíteni beteg családtagunkon.
A legtöbb felnőtt szép lassan elveszíti hallását, mivel sokszor nincsenek tisztában a károsodás kialakulásával. A halláskárosodás jelei a következők lehetnek egy felnőttnél:
A gyermekeknél hasonlóak a tünetek, beleértve a következőket:
Az ünnepekhez közeledve nagy a kísértés, hogy a családi összejövetelek helyett a személyes beszélgetést válasszuk a hallással kapcsolatos problémák miatt. Ilyenkor nyugodtan közölni lehet a rokonokkal, hogy a gyermeknek kezeletlen halláskárosodása van, mely elszigeteltséget és depressziót vonhat maga után, így a gyermek képtelen hatékonyan kommunikálni a családtagokkal. A felnőtt családtagok nagyon tudnak aggódni az ember egészsége és biztonsága miatt. Érthető, hiszen akinek problémája van a hallásával, nem biztos, hogy meghall bizonyos figyelmeztető jeleket, mint a füstjelző vagy vasúti átkelőnél a vonat.
65 év felett nem árt, ha tudják, hogy jó kezekben vannak azok, akiknél már kialakult valamilyen szintű károsodás. Kutatások szerint a 65 év felettiek harmadának van bizonyos fokú halláscsökkenése.
Életkortól függetlenül az első lépés az egészséges halláshoz ellátogatni a háziorvoshoz. Ha kizárhatunk egyes hallásvesztést okozó egészségügyi tényezőket, mint a fülfertőzés vagy a fülzsír felhalmozódása, akkor nézessük meg magunkat egy audiológussal, fülésszel, aki alapos vizsgálatot végez.
Szerencsére a legtöbb esetben a hallásvesztés korfüggő, az ilyen károsodás pedig hallókészülékkel orvosolható. Típusától és súlyosságától függően kapjuk meg a megfelelőt. Kis időbe telhet, mire eljutunk a használatig, ezután minél hamarabb elkezdjük, annál gyorsabban szokjuk meg. Ezután nem okoz gondot a családi összejövetelen történő beszélgetés az ünnepek alatt.
Foglaljon hallásvizsgálatra időpontot nálunk még ma, hogy közelebb jusson a tökéletes hallás élményéhez!